ZNAJDŹ W PROGRAMIE

  • NEWSLETTER

Zaproszenie od Dyrekcji

IMG_6352Już niebawem zaczynamy 19. edycję Festiwalu Gwiazd. To skłania do refleksji. Nasz program to konsekwencja tego, co wydarzyło się przez 18 lat w Międzyzdrojach. Zestaw spektakli, filmów, koncertów, wystaw, wernisaży, spotkań autorskich i spotkań publiczności z gwiazdami, daje odpowiedź na pytanie, co dzieje się we współczesnej kulturze. Nie ma tu żadnych ocen, są tylko fakty. Z perspektywy upływającego czasu wyraźnie widać skalę, rangę i cel całego przedsięwzięcia – społeczny i artystyczny.
Chciałabym podziękować wszystkim wspaniałym Artystom za obecność w Międzyzdrojach. To Państwo nadają sens temu spotkaniu. A Wasza sztuka, wyobraźnia i wrażliwość stanowią bardzo istotny punkt odniesienia dla wszystkiego, co się dzieje wokół. Artysta i jego publiczność, indywidualny kontakt i tysiące rozmów pomagają zrozumieć, czym jest sztuka i jej bogactwo.


To dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu: Olafa Lubaszenko, prof. Adama Myjaka, Krzysztofa Jasińskiego, dyrektorów Teatrów oraz wszystkich osób zaangażowanych w jego przygotowanie i przeprowadzenie, możemy Publiczności  przedstawić bardzo bogaty program artystyczny. To gwarancja, że Festiwal cały czas będzie postrzegany jako niezwykle ważne i strategiczne wydarzenie dla Pomorza Zachodniego. Wspaniałym Koleżankom i Kolegom za ogromną pomoc, a Publiczności za tak liczny udział w Festiwalowych przedsięwzięciach – bardzo dziękuję. Bez Państwa udziału nasze działania traciłyby sens.

 
Dziękując publiczności za współpracę, zapraszam wszystkich na spektakle, koncerty, projekcje filmowe, wystawy, wydarzenia specjalne i sportowe.  Jak co roku pamiętamy również o najmłodszych. Zapraszamy Was na warsztaty teatralne i spektakle dla dzieci.

 
Do zobaczenia w Międzyzdrojach!

Jadwiga Bober

Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube