ZNAJDŹ W PROGRAMIE

  • NEWSLETTER

Zaproszenie Marszałka

Przyzwyczailiśmy się już, że co roku w wakacje Pomorze Zachodnie odwiedza plejada najznakomitszych osobistości ekranu, estrady, teatru. Możemy czuć się rozpieszczeni dzięki Festiwalowi Gwiazd w Międzyzdrojach, który i w tym roku – już po raz 19  marszałek Olgierd Geblewicz– zgromadzi nad morzem grono niezwykłych postaci i zagwarantuje masę atrakcji z pogranicza kultury i rozrywki

Spotkamy się z teatrem i wspomnimy twórczość wybitnego kompozytora jakim był Wojciech Kilar – autorskie opracowanie ulubionych tematów mistrza zaprezentuje Krzesimir Dębski, a na scenie zaśpiewają m.in. Anna Dereszowska, Piotr Machalica, Wiktor Zborowski, Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka, Emilian Kamiński, Justyna Seńczyłło, Anna Jurksztowicz, Hanna Śleszyńska, Andrzej Poniedzielski i Joanna Tylkowska. Nie zabraknie spotkań autorskich, wernisaży, warsztatów i otwartych spotkań z gwiazdami, a dla najmłodszych organizatorzy proponują bardzo  bogaty program artystyczny.  Można też będzie uczestniczyć w nocnych projekcjach filmów na skwerze Międzyzdrojskim przy blasku „gwiazd, ale tych z nieba”.

Żelaznym punktem każdego Festiwalu w Międzyzdrojach jest odciskanie dłoni na Deptaku Gwiazd. Ślad swojej wizyty pozostawiło już  146 wybitnych przedstawicieli polskiej kultury. Wkrótce będą mogli Państwo przykładać swoje dłonie do odlewów kolejnych gwiazd – co jest swego rodzaju tradycją podczas spacerów po Międzyzdrojach. W tym roku trwały ślady swojej obecności na Pomorzu Zachodnim w Międzyzdrojach pozostawią m.in. Maryla Rodowicz, Paweł Wawrzecki, Andrzej Nejman,  Witold Pyrkosz, Teresa Lipowska, Ewa Wencel, Andrzej Poniedzielski, Andrzej Kopiczyński, Andrzej Pągowski i Agnieszka Włodarczyk. Jestem pewien, że dzięki wysiłkom organizatorów będziemy bawić się znakomicie, a Międzyzdroje po raz kolejny rozbłysną blaskiem gwiazd na całą Polskę.

 

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Olgierd Geblewicz

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube