ZNAJDŹ W PROGRAMIE

  • NEWSLETTER

Zaproszenie Burmistrza

IMG_4627To już kolejna  edycja Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, na którą jako gospodarz miasta  pragnę Państwa z prawdziwą przyjemnością i ogromną radością zaprosić. Każdego roku  utwierdzam się w przekonaniu, jak ważnym wydarzeniem jest Festiwal Gwiazd, organizowany w tym roku już po raz 19-ty. Ważny dla mieszkańców Międzyzdrojów, ważny dla promocji marki miasta,  ważny dla polskiej kultury. Przecież Festiwal Gwiazd to swoisty przegląd wielu istotnych polskich wydarzeń kulturalnych roku, które nie tylko warto, ale które trzeba zobaczyć. Mówiąc o wadze Festiwalu Gwiazd dla polskiej kultury myślę również o pewnym nieuchwytnym jej aspekcie. Otóż nie ma teatru, filmu i muzyki bez gwiazd. To one przecież decydują o poziomie filmu lub przedstawienia, to one przyciągają publiczność i prowadzą nas po świecie sztuki i związanych z nią wzruszeń. W Międzyzdrojach spłacamy tym ludziom dług, pozostawiając ich trwały ślad w Alei Gwiazd, którą od lat wspólnie z organizatorami tworzymy na nadmorskiej promenadzie.

Mówiąc o organizatorach, pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy są zaangażowani w jego przygotowanie. Szczególne słowa kieruję na ręce Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury Pani Jadwigi Bober, która od lat z powodzeniem i pełnym zaangażowaniem  jest organizatorem Festiwalu Gwiazd. Słowa uznania dla Dyrektora Artystycznego Festiwalu Pana Olafa Lubaszenki.  Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na unikatowy charakter tego artystycznego wydarzenia, łączącego walory duchowe z pięknem Międzyzdrojów, z szumem morza w tle i urokiem przyrody Wolińskiego Parku Narodowego.

Przy tej okazji pragnę  zaprosić Państwa do zapoznania się z naszymi atrakcjami turystycznymi. Gorąco polecam nie tylko spacer po nadmorskiej promenadzie, lecz również aktywne zwiedzanie naszej Gminy w tym sołectw Wicko, Wapnica i Lubin, w których odkryć można  harmonię i bliskość z naturą.

Zapraszam,
Leszek Dorosz
Burmistrz Międzyzdrojów

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube