ZNAJDŹ W PROGRAMIE

 • NEWSLETTER

19. Festiwal Gwiazd już za nami

 

Artysta i jego publiczność, to znak rozpoznawczy Festiwalu Gwiazd. Już po raz 19 publiczność spotkała się z mistrzami małego i dużego ekranu, gwiazdami sceny i estrady. Festiwal można było znaleźć na 4 scenach oraz 5 zbudowanej na potrzeby Gali odciśnięcia dłoni.

Gościliśmy ponad 200 osób ze świata artystycznego: aktorów, muzyków, artystów sztuk pięknych, w tym  52 muzyków z Filharmonii Szczecińskiej, 50 osób z Chóru Akademii Morskiej ze Szczecina i 20 muzyków z Orkiestry Marynarki Wojennej ze Świnoujścia – wylicza Jadwiga Bober, Dyrektor MDK.

 

G4G5

Z dużym uznaniem spotkał się koncert inauguracyjny pt. „Kilar i film” – autorski projekt widowiska muzycznego w reżyserii Olafa Lubaszenko i Krzesimira Dębskiego, przy współpracy z Piotrem Szulcem czuwającym nad stroną produkcyjną.

 

 K2K3

 

Usłyszeliśmy piękną wokalizę ”Dziewiąte Wrota” z filmu Romana Polańskiego czy poloneza z „Pana Tadeusza”. Na scenie pojawiło się 115 wykonawców, na żywo zagrała Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej i Chór Akademii Morskiej ze Szczecina oraz 11 solistów; Ania Dereszowska, Hanna Śleszyńska, Beata Rybotycka, Anna Jurksztowicz, Justyna Sieńczyłło, Jacek Wójcicki, Piotr Machalica, Emilian Kamiński, Andrzej Poniedzielski, Piotr Zborowski i  Marzena Michałowska. Krzesimir Dębski dał się nam poznać nie tylko jako znakomity aranżer, sprawny dyrygent, ale również utalentowany konferansjer.

 

K1 K4

 

Wieczór 4 lipca należał do młodych wschodzących gwiazd. O północy wystąpił zespół „Namy” ze Szczecina oraz Alicja Janosz z zespołem. 05 lipca w Amfiteatrze zabrakło miejsc siedzących. Fani Maryli Rodowicz  byli zachwyceni koncertem. Artystka po raz pierwszy wystąpiła w Międzyzdrojach.

Gala odciśnięcia dłoni to najważniejszy punkt w naszym programie festiwalowym, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego dyr. Teatru STU z Krakowa. Pomysłodawcą i Twórcą Alei Gwiazd od początku  jej istnienia jest prof. Adam Myjak. Już trwały ślad pozostawiło w Alei Gwiazd – 146 osób tj. 137 odcisków dłoni i 9 rzeźb (płaskorzeźby).

G3 G1

Podczas 19 edycji Festiwalu Gwiazd swój trwały ślad pozostawiło 9 artystów ze świata kultury i sztuki tj.: Andrzej Kopiczyński, Ewa Wencel, Paweł Wawrzecki, Teresa Lipowska, Andrzej Poniedzielski, Andrzej Pągowski, Andrzej Nejman, Agnieszka Włodarczyk oraz została odsłonięta tablica wielkiego kompozytora Wojciecha Kilara. Galę poprowadzili Tomasz Schimschainer i Przemek Cypryański przy współudziale solenizanta Andrzeja Poniedzielskiego. Po raz pierwszy oprawę muzyczna na żywo zapewniła Orkiestra Marynarki Wojennej pod dowództwem kpt. Grzegorza Rudnika ze Świnoujścia i dźwiękach Konrada Mastyłło z Krakowa.

 

G2

Nie zabrakło również sportu. Tym razem samorządowcy pokonali drużynę artystów z wynikiem 3 do 2 bramek. Wyśmienitym strzelcem 3 bramek był Adam Celiński – Kierownik ZOŚ w Międzyzdrojach.

Festiwal Gwiazd to nie tylko święto teatru, ale również czas dla kina pod gwiazdami. Do dziś wspominamy również  nocne projekcje filmów: „Imagine”, „By miłość nie przeszła obok” i Facet (nie) potrzebny od zaraz”.

 

Do zobaczenia podczas 20. Jubileuszowego Festiwalu Gwiazd!

 

 

 

 

3:2 dla Samorządowców

 

 

Samorządowcy pokonali drużynę artystów z wynikiem 3 do 2 bramek. Kto walczył na murawie?

 

Skład drużyny artystów:

KAPITAN DRUŻYNY ARTYSTÓW – Olaf Lubaszenko

 

artart2

 

 1. Piotr Świerczewski -  były polski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika, reprezentant Polski. Trener piłkarski.
 2. Antek Królikowski – polski aktor i producent filmów niezależnych, w 2010 roku wyreżyserował film krótkometrażowy „Noc życia”.
 3. Marcin Piętowski – aktor telewizyjny i teatralny, przez wiele lat kreował postać wikariusza Artura Góreckiego w popularnym serialu „Plebania”.
 4. Piotr Zelt – aktor telewizyjny i filmowy. Największą popularność przyniosła mu rola Arniego w serialu “13 Posterunek”. Podczas festiwalu zagrał w sztuce „Kochanie na kredyt”.
 5. Piotr Wiszniowski – aktor Teatru Żydowskiego w Warszawie. Zagrał w wielu filmach i serialach: „40-latek 20 lat później”, „Trędowata”, „Wielka Wsypa”, „Na koniec świata”, „Skamandryci”.
 6. Jacek Kopczyński – aktor, który pracuje nie tylko w wielu serialach telewizyjnych takich jak „M jak Miłość” czy „Na krawędzi”,  ale również tworzy wiele wspaniałych postaci w  dubbingu.
 7. Marcin Kwaśny  – aktor Teatru Kwadrat. Znany także z wielu ról telewizyjnych. Podczas festiwalu zagrał  w sztuce „To tylko sztuka”.
 8. Tomasz Schimscheiner – aktor Teatru Ludowego w Krakowie. Gościnnie występuje również w teatrach Wrocławskich. Publiczność bardzo lubi i ceni go za rolę Andrzeja w serialu „Na wspólnej”.
 9. Robert Moskwa – aktor, jeden z głównych bohaterów serialu „M jak miłość”. Podczas festiwalu poprowadził swoją „Strefkę Bezpieczeństwa” – bezpieczeństwo dziecka na drodze.
 10. Przemek Cypryański -  aktor, który przez wiele lat był wiodąca postacią serialu ,,M jak Miłość”.  Ma na swoim koncie m.in. rolę w filmie „Jeszcze raz”, „Tajemnica Westerplatte”.
 11. Andrzej Andrzejewski -  polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Od 2010 roku jest aktorem Teatru Kwadrat w Warszawie.
 12. Andrzej Nejman – aktor i dyrektor Teatru Kwadrat. Teatr jest jego największą miłością. Dzięki jego zdolnościom managerskim Teatr Kwadrat jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez publiczność. W tym roku odcisnął swoją dłoń na Alei Gwiazd.
 13. Tomasz Jachimek – polski artysta kabaretowy, autor tekstów i konferansjer.
 14. Grzegorz Jędrzejewski – bierze udział w Programie TV Canal Plus „Ale kozak”.
 15. Konrad Marszałek – aktor Teatru Rampa w Warszawie

 

Skład drużyny samorządowców:

 

KAPITAN DRUŻYNY SAMORZĄDOWCÓW – Jarosław Rzepa  w zastępstwie za Olgierda Geblewicza, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

 

dsam3 sam1

 

 1. Jarosław Rzepa – absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie oraz Uniwersytetu im.A. Mickiewicza w Poznaniu. Od stycznia 2013 roku Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego,  Żonaty, córka Zuzanna. Lubi podróże, góry i jazdę na nartach – kapitan drużyny samorządowców
 2. Krzysztof Barczyk – Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, lubi sporty wodne, uprawia jeździectwo.
 3. Marcin Szmyt – absolwent kierunku nauki polityczne Uniwersytetu Szczecińskiego, ekspert ds. programów unijnych, Dyrektor Wydziału Zarządzania Strategicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, miłośnik dobrego futbolu.
 4. Cezary Szeliga – ukończył Akademię Rolniczą w Szczecinie, obecnie Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, wcześniej Dyrektor Wydziału Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego oraz pracownik Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. Jeździ na nartach, pasjonują go sporty wodne i piłka nożna.
 5. Dariusz Wieczorek  – z wykształcenia inżynier elektroenergetyki, ale także menadżer turystyki, ukończył prawo administracyjne, obecnie radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, wcześniej Wiceprezydent Szczecina i Prezes Energetyki Szczecińskiej. Hobby: motoryzacja, sport i muzyka, żonaty, jedno dziecko.
 6. Michał Cebula – pracownik Urzędu Marszałkowskiego, Wydział Edukacji i Sportu.
 7. Paweł Waltrowski – pracownik Urzędu Marszałkowskiego, Wydział Edukacji i Sportu.
 8. Adam Celiński – Kierownik Zakładu Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach, Członek Zarządu Powiatu, ekonomista – absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Hobby: sport.  Żona Patrycja, syn Patryk, córka Wiktoria.
 9. Dariusz Cader – wieloletni zawodnik klubu „Leśnik” Międzyzdroje, obecnie  trener w Klubie Sportowym „Fala” Międzyzdroje.
 10. Jan Rączewski – Prezes Klubu Sportowego Fala Międzyzdroje. Hobby:  sport, muzyka i dziewczyny.
 11. Andrzej Gałczyński „ANDREW” –wieloletni zawodnik klubu Leśnik Międzyzdroje. Przyszły ojciec i mąż .., obecnie kochanek, wolny od nałogów, sympatyczny, zawsze uśmiechnięty.
 12. Roman Kleszczyński – Skarbnik Gminy Wolin „złotówa”. Żona Justyna, dwóch synów : Miłosz i Tymon.
 13. Marian Kowalewski – Inspektor do spraw administracji w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Żonaty, troje dzieci. Hobby: sport, muzyka.
 14. Tadeusz Konopacki – Kierownik Referatu Infrastruktury Technicznej i Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach. Żonaty. Hobby: sport, podróżowanie.
 15. Zdzisław Piątkowski – nauczyciel wychowania fizycznego w SP 1 w Międzyzdrojach.
 16. Bogusław Mamiński – 2-krotny olimpijczyk z Moskwy i Seulu, V-ce Mistrz Świata i Europy w  biegach na 3000 m z przeszkodami. Kontynuator sukcesów Zdzisława Krzyśkowiaka i Bronisława Malinowskiego, obecnie Prezes Sportowego Klubu Biegacza „ Sporting” Międzyzdroje.
 17. Stanisław Motyka - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w Radzie Powiatu, Dyrektor Kamieńskiego Domu Kultury, hobby : piłka nożna, piłka siatkowa i rzeźbiarstwo, żonaty , dwoje dzieci -syn i córka, wielki człowiek co widać na boisku.
 18. Narcyz Burda – starostwo choszczeńskie.
 19. Krzysztof Garczyński – Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Wydział Zarządzania RPO.
 20. Grzegorz Napieralski – obecnie poseł na Sejm RP, a  wcześniej również doradca Wojewody Zachodniopomorskiego i radny szczecińskiej Rady Miasta, ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Szczecińskim, żonaty, żona Małgorzata, dwie córki: Alicja i Aleksandra.

 

Niedziela z Romą i Julianem

 

 

Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania to najkrótszy opis komedii „Roma i Julian” w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego, z udziałem m.in. Hanny Śleszyńskiej i Pawła Wawrzeckiego.

SONY DSC ROMA4

Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy po zmianie płci nadal będą się w sobie kochać? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów In vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą dla tej samej osoby ?

Próba spektaklu " Roma i Julian" Roma1

Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologiczna. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian – kobietą. Romę odwiedza o pokolenie od niej starszy Mąż. Zapowiada rozwód i odebranie majątku. W tym samym czasie przy łóżku Juliana lamentuje Matka, wstrząśnięta decyzją syna. Podczas przypadkowego spotkania na korytarzu okazuje się, że Matkę Juliana i Męża Romy za młodu łączyła wielka miłość. Tymczasem niespodziewanie Roma i Julian mają się ku sobie…

Na konferencję prasową zapraszamy już dziś o 12:15. Spotkanie obsady z publicznością odbędzie się o godzinie 13:00.

 

Dominika i Robert czekają na najmłodszych

 

Po długich naradach festiwalowe gwiazdy zdecydowały, jakie bajki usłyszą dziś dzieci. Z młodą publicznością spotkają się Dominika Łakomska i Robert Moskwa.

 

DOMINIKAROBERT

Do zobaczenia o 11:00! Niech to będzie rozczytana niedziela.

Opera dla wszystkich

 

 

Jest muzyka, która sprawia, że każdy z nas przeżywa swoje święto. Już jutro (tj. sobota) będziemy świętować wspólnie z Alicja Węgorzewską. Zapraszamy na spotkanie poświęcone płycie  „Kolory miłości”.

 

L1001226_v4_1-665x309

 

Wraz z albumem „I colori dell’amore” opera, najdoskonalsza z muzycznych sztuk, przychodzi do nas, staje się bliska. Każda piosenka jest jak film, opowiada o życiu. O płycie swobodnie można powiedzieć, że powstała z marzeń. Słuchając Barbary Streisand, Shirley Bassey, Andrei Bocellego czy Josha Grobana mezzosopranistka zastanawiała się, dlaczego oni wszyscy śpiewają popularny repertuar mając tak wspaniałe, operowe głosy. Zapragnęła sama nagrać album w stylu, jakiego nie powstydziłby się David Foster, wybitny producent, laureat niezliczonych nagród Grammy, odkrywca pięknych głosów i kreator gwiazd. Marzenia szybko stały się rzeczywistością. Jak opera łączy się z muzyką rozrywkową? Będziemy sprawdzać już jutro (tj.sobota) o 11:00 podczas spotkania w Hotelu Amber Baltic, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

Spotkanie z gwiazdami

 

9 nowych odcisków już dziś wieczorem pojawi się na Alei Gwiazd. Reżyserii multimedialnego widowiska podjął się Krzysztof Jasiński.

 

O godzinie 13:00 zapraszamy na Hotelu Amber Baltic na sesję autografową z:

Ewą Wencel, Teresą Lipowską, Andrzejem Poniedzielskim, Andrzejem Pągowskim, Andrzejem Nejmanem, Pawłem Wawrzeckim, Agnieszką Włodarczyk,

Gwiazdy dzieciom

 

Piątek to już drugi dzień Festiwalu. Atrakcje czekają na najmłodszych od wczesnych godzin porannych. Punktualnie o 9:00 startują warsztaty teatralne.

 

WAR1 WAR2

Klasyka literatury dziecięcej, wybór wierszy, które kochają mali i duzi, historie, których nie powstydziliby się najlepsi scenarzyści! Każdy dzień na Festiwalu to również wspólne czytanie bajek.

 

DZIECI

 

Już jutro z najmłodszymi spotkają się Teresa Lipowska , Wojciech Duryasz i Dorota Kamińska. Czym zaskoczą? Dowiemy się jutro o godzinie 11 ! Serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy i ich rodziców.

Tak czytała Justyna Sieńczyłło pierwszego dnia Festiwalu.

 

justyna_s

 

Jadwiga Bober uhonorowana Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego

 

Jadwiga Bober, Dyrektor MDK Międzyzdroje dołączyła do grona osób uhonorowanych srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. – Przyjechałam tu 29 lat temu. Miałam zostać na chwilę. Ta chwila zamieniła się w chwile dłużej – skomentowała, dziękując za docenienie jej codziennej pracy.

 

JAD

 

Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego wyróżniane są nią osoby, których działalność w szczególny sposób wpływa na rozwój regionu Pomorza Zachodniego.

 

 

Witold Pyrkosz

 

Z przyczyn zawodowych Witold Pyrkosz nie pojawi się w tym roku w Międzyzdrojach. Odcisk swojej dłoni pozostawi na Promenadzie Gwiazd za rok.

 

Zmiana w programie koncertu

 

Jako solistka w wokalizie Wojciecha Kilara z filmu „Dziewiąte wrota” wystąpi dziś Marzena Michałowska.

 

Strona 1 z 41234
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter
 • YouTube