ZNAJDŹ W PROGRAMIE

  • NEWSLETTER

Od Janosika po dom Mostowiaków – kto zostawi ślad w Międzyzdrojach?

Teresa Lipowska, Witold Pyrkosz i Paweł Wawrzecki odcisną w tym roku dłonie na Alei Gwiazd.  To dopiero początek. Nazwisk będzie znacznie więcej – zapewnia Jadwiga Bober, Dyrektor MDK, główny organizator 19.Edycji Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Teresa Lipowska w pamięci widzów funkcjonuje jako Barbara Mostowiak.  Widzowie kojarzą ją z warszawskimi Teatrem Ludowym i Teatrem Syrena. Międzyzdroje odwiedzi z serialowym partnerem – Lucjanem Mostowiakiem.

Witold Pyrkosz doskonale sprawdza się zarówno w rolach dramatycznych jak i komediowych. Pamiętamy go jako Duńczyka z „Vabank”, Balcerka z serialu „Alternatywy 4” oraz Pyzdrę z „Janosika”. Aktor jest również współtwórcą i reżyserem kabaretu „Dreptak”.

Wiesiek Gabriel ze „Złotopolskich”, dr Roman Kidler z „Daleko od noszy” w końcu Roman Buła Bułkowski z serialu „Graczykowie” to docenione przez widzów role Pawła Wawrzeckiego. Teatralna publiczność wspomina jego sceniczne wcielenia z Teatru Kwadrat, jest też kojarzony z kabaretem Olgi Lipińskiej. Współpracował między innymi z J.Zaorskim, J.Majewskim, J.Machulskim czy R.Piwowarskim.

Odkąd Dyrektorem Programowym Festiwalu Gwiazd jest Olaf Lubaszenko – aktor filmowy i teatralny, reżyser i producent – najmocniej reprezentowaną dziedziną sztuki jest teatr. Tak będzie również podczas 19. Edycji, gdy zaprezentujemy najciekawsze propozycje sezonu 2013/2014. Pierwsze informacje dotyczące programu pojawią się już w lutym. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.festiwalgwiazd.com i profilu na Facebooku.

Na Festiwal Gwiazd zapraszamy w terminie od 3 do 6 lipca 2014 roku do Międzyzdrojów

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube