ZNAJDŹ W PROGRAMIE

  • NEWSLETTER

Alicja Janosz

Urodziła się w 1985 roku w spokojnej Pszczynie, w dorosłość wchodziła w pędzącej, owładniętej showbiznesem Warszawie, obecnie mieszka we Wrocławiu. Alicja śpiewała od dziecka, a emisji głosu uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów, takich jak Elżbieta Chlebek, Elżbieta Zapendowskia, Anna Serafińska czy Iwona Zasuwa. Obecnie sama prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Ważnym sukcesem dla młodej wokalistki była również wygrana w programie „Szansa na Sukces” z udziałem Kayah, jednej z ulubionych polskich wokalistek Alicji.

W 2002 roku zwyciężyła w pierwszym polskim programie typu talent show, zatytułowanym „Idol”. Wygrana wiązała się z ogromnym szumem medialnym jaki rozpętał się wokół jego zwyciężczyni. W efekcie, wydana w pośpiechu pierwsza płyta Alicji nie spełniła oczekiwań publiczności, a w szczególności recenzentów.

Alicja koncertowała przez dwa lata po sukcesie w „Idolu”, a następnie zdecydowała się zejść ze sceny, aby skupić się na studiach i na swoim muzycznym rozwoju.

Po 5 latach wróciła na scenę jako chórzystka w bluesowo-funkowym zespole HooDoo Band, uznawanym za jeden z najlepszych w kraju. Do solowej kariery powróciła 2 lata temu autorską płytą, zatytułowaną Vintage, na której dominuje stylistyka soulowa oraz brzmienia jazzu i bluesa.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube